Веб розробка. Види веб‐розробки

ноутбук картинка

Різниця між веб‐розробкою та веб‐дизайном

Дизайнер відповідає за естетичну та візуальну частину сайту, а розробник працює безпосередньо з кодом. Веб‐дизайнер повинен розбиратися в графічному дизайні і бути в курсі останніх тенденцій у цій сфері. Крім того, фахівець повинен шукати методи розробки креативного макета та зручного інтерфейсу користувача з урахуванням брендингу сайту. Розробник пише код і втілює в життя ідеї дизайнера.

Новітні етапи створення веб‐сайту або веб‐додатку

1. Вивчення брифу та створення технічного завдання.

Бриф ‐ це анкета, яку заповнює клієнт. Якщо коротко, клієнт висловлює свої побажання щодо дизайну та функціональності сайту, а також сам описує інші деталі проекту. Одним словом, технічне завдання складається в першу чергу для програмістів.

Технічне завдання ‐ це документ, який описує всі деталі проекту (кількість сторінок, розділів, категорії) , вимоги до дизайну, адаптивність, кросбраузерність, візуальне та текстове наповнення, а також інші технічні можливості. Іншими словами, це посібник для використання під час розробки проекту.

2. Маркетингова стратегія і розробка структури.

Сьогодні цей етап дуже важливий. Він відбувається паралельно з першим кроком. Зазвичай веб‐сайт є лише частиною маркетингової стратегії та її інструментом. Щоб він повноцінно виконував свої функції, перед тим, як приступати до розробки, необхідно проконсультуватися з маркетологами, особливо з SEO‐фахівцем.

3. Розробка дизайну.

На цьому етапі дизайнер оформляє сторінки ресурсу. Розробляє логотип, фірмові шрифти та стилі тексту. Більшість користувачів використовують мобільні пристрої для виходу в Інтернет, тому дуже важливо, щоб сайт не тільки добре виглядав, але й добре працював на смартфонах. Так нещодавно з'явилася технологія Mobile First (дослівно перекладається як «спочатку мобільний»), яка передбачає створення мобільної версії сайту першочергово. Незмінною вимогою до дизайну є інтуїтивно зрозумілий «дружній» інтерфейс із взаємодією, де користувач ресурсу може легко та швидко знайти всю необхідну інформацію.

програміст

4. Програмування.

Front‐end розробники втілюють дизайни в життя, перетворюючи макети на інтерактивні веб‐сайти. Потім back‐end розробники починають писати серверну частину веб‐сайту або програми. Зазвичай ви не бачите їхню роботу очима, але ви можете це відчути під час використання певних функцій ресурсу, створення облікового запису чи здійснення онлайн‐покупки, оскільки всі ваші запити обробляються у фоновому режимі. Серверна частина не завжди пишеться окремо для кожної сторінки. Існують і готові рішення ‐ різні системи управління контентом (CMS) . Залежно від типу сайту підбирається оптимальна CMS, за допомогою якої працює ресурс. У цьому випадку фахівці налаштовують систему під конкретне місце.

5. Наповнення сайту інформацією.

Наповнення є окремим кроком від загального процесу розробки. Цим займається контент‐менеджер, власник сайту або IT‐компанія.

6. Розміщення ресурсу в Інтернеті.

На цьому етапі компанія‐розробник допомагає клієнту вибрати хостинг (місце в інтернеті) і отримати домен (адреса ресурсу) ‐ дві речі, необхідні для розміщення сайту. Після чого переносять його на цей хостинг.

7. Тестування.

На кожному етапі вручну перевіряється відповідність ресурсу схемі оформлення, швидкість роботи, оптимізація під мобільні пристрої та відображення в різних браузерах. Остаточна перевірка якості ‐ це оцінка готового продукту як з точки зору програміста, так і з точки зору користувача.

Основна мета тесту ‐ перевірити працездатність ресурсу відповідно до вимог. Здається, як можна перевірити сайт чи програму на наявність помилок, якщо проектом ніхто не користується? Все просто. Тестувальники спеціально створюють штучні ситуації, які можуть виникнути при роботі з ресурсом у майбутньому. Проводить аналіз поведінки ресурсу за запропонованих умов. Коли фахівець виявляє баг (професійна назва помилки), він надає свій звіт project‐менеджеру, який потім розподіляє роботу між іншими учасниками проекту для усунення помилок. Після усунення помилок сайт буде повторно перевірено. Тестування триватиме, доки сайт не буде вдосконалено.

8. Просування ресурсу.

Цей крок не входить в основний процес розробки, але він дуже важливий в епоху цифрового маркетингу. На цьому етапі SEO‐фахівці, SMM‐менеджери і цільові спеціалісти займаються глобальним просуванням ресурсу: аналізують його роботу, розробляють і впроваджують стратегію внутрішньої і зовнішньої оптимізації.

Наша команда надає повний спектр послуг, описаних вище. Ми займаємося веб‐розробкою більше 4 років і добре розуміємо наших клієнтів. Потрібен сайт, але не знаєте, з чого почати? Не знаєте, як це має виглядати та працювати? Ви боїтеся бути обдуреним? Ми гарантуємо, що всі стандарти та вимоги будуть враховані, а процес розробки відкритий і зрозумілий для наших клієнтів. Зв'яжіться з нами і давайте разом створимо продукт, який сподобається вам і вашим користувачам!