PPC

ppc картинка PPC ‐ це рекламна модель, що передбачає оплату за клік.

Активний розвиток маркетингу призводить до створення нових абревіатур. Часто вони приходять до нас із заходу і їх важко розшифрувати. PPC ‐ один з них, вже знайомий багатьом веб‐майстрам і професіоналам з інтернет‐реклами. Три слова зашифровані трьома буквами ‐ Pay per Click, в перекладі означає «плата за клік» . Буквально це означає, що рекламодавець платить пошуковій або будь‐якій іншій системі за те, щоб певна особа натиснула оголошення та відвідала веб‐сайт.

У минулому широко використовувалася оплата за перегляд. Вірніше, на 1000 показів, але з часом із розвитком інструментів, а також еволюцією поведінки людей у мережі, з'явилися нові підходи. Серед них PPC. Для багатьох він був і залишається найбільш об'єктивним інструментом.

Часто кажуть, що PPC ‐ це контекстна реклама. Це неправильно. Контекстна реклама може працювати за моделлю PPC або за іншою моделлю, наприклад, CPA (оплата за дію) або CPM(T) (оплата за 1000 показів).

Де використовується PPC

У рекламі PPC ‐ це модель оплати за клік. Ця модель в основному використовується в інтернет‐маркетингу, оскільки кліки здійснюються лише на інтернет‐рекламу. Оголошення можна розміщувати будь‐де: у пошукових системах, соціальних чи тизерних мережах, на сайтах і в партнерських мережах, які це дозволяють. В основному використовується для залучення відвідувачів на веб‐сайт та інші мережі користувачів.

Дуже легко уявити, що таке інтернет‐реклама, адже вона оточує нас, як тільки ми виходимо в Інтернет. Переглядаючи сторінки сайтів, проводячи час в соціальних мережах і переглядаючи відео, нас оточує реклама. Все це розміщується рекламодавцями через спеціальні системи та оплачується відповідно до обраної моделі. Якщо вибрано модель оплати PPC, рекламу можна показувати кілька разів, але з рекламодавця стягуватиме плату, коли користувач натискатиме її та відвідуватиме веб‐сайт.

ppc зображення CPC і PPC ‐ в чому різниця

Як ви вже знаєте, PPC ‐ це модель ціноутворення, а CPC ‐ це ціна, яку платить рекламодавець за кожен конкретний клік. Він може бути жорстким або гнучким. Гнучка цінова політика характерна для соціальних мереж і пошукових систем. Кінцева вартість кліку завжди залежить від конкуренції в даний момент, коли інтернет‐користувач натискає. Це також залежить від якості реклами та сторінки, на яку потрапляє користувач. Кожна із систем має свої критерії оцінки якості, тому підходити до них потрібно індивідуально.

Однак модель оплати за клік не можна вважати ефективною лише на основі CPC. Чим нижча ціна за клік, тим краще, але критерієм завжди є рентабельність інвестицій. Ми не будемо вдаватися в подробиці аналізу цього показника, але ви повинні розуміти, що мета будь‐якої PPC компанії ‐ максимально знизити CPC, отримати цільовий трафік, високу конверсію та високу віддачу від інвестицій.

Що робить PPC‐фахівець

PPC Specialist ‐ керує рекламними компаніями. Насправді такої вузької спеціальності не існує. Часто це фахівець з контекстної реклами, який передбачає управління рекламними компаніями на різних платформах, використовуючи різні моделі ціноутворення для досягнення найкращих результатів. Для цього він:

• розбирається в різних рекламних інструментах;

• тісно комунікує з відділом продажів і разом з ними визначає пріоритетні для продажу в інтернеті категорії товарів;

• створює рекламні компанії, налаштовує їх в залежності від особливостей роботи системи;

• стежить за компаніями, аналізує і постійно працює над підвищенням їх результативності.

PPC фахівець може бути штатним, якщо компанія велика і передбачає продаж великої кількості товарів або позаштатним.